Monday , 26 October 2020

Konflikti me te fejuaren, plagos 3 pjestaret e familjes Guri!

Konflikti brenda nje cifti t fejuarish ka shkaktuar 3 te plagosur ne qytetin e Shkodres. Ngjarja e rnd ka ndodhur n lagjen Guerile, n vendin e quajtur Livadhe rreth ors 21-00. Bashkshortet Vat dhe Gjyste Guri dhe mbesa e tyre 12- vjecare jan qlluar me breshri kallashnikovi ndrsa ndodheshin brenda baness s tyre. Sipas policis autor I dyshuar I ksaj ngjarjeje t rnd dyshohet t jet 24- vjecari Mikel Thani.

do gj ka ndodhur pasi n mes 24- vjecarit Thani dhe vajzs s familjes Guri ka patur konflikte gjat gjith dits s Mart ndrsa gjat mbremjes cifti I t fejuarve po sqaroheshin edhe me familjart e tjer t vajzs mirpo debatet kan degjeneruar deri n fyerje n mes familjes Guri dhe 24 vjecarit cka ka br q Thani pas debateve t largohet nga banesa e familjes Guri pr tu rikthyer I armatosur me kallashnikov dhe t qlloj pa paralajmruar me breshri n drejtim t shtpis nga oborri.

Pr pasoje kan mbetur t plagosur bashkshortt Vat dhe Gjyste Guri, 46 dhe 45 vjee dhe mbesa e tyre 12-vjeare E.Guri. Me t marr informacionin forca t shumta t policis dhe ndrhyrjes s shpejt kan mbrritur n vendngjarje ndrsa kan nisur krkimet pr prangosjen e 24- vjecarit. Megjithate ky I fundit duke shfrytzuar errsirn dhe terrenin e livadheve t liqenit ka arritur t largohet nga vendi I ngjarjes. Nga ana tjetr 3 t plagosurit e familjes Guri pasi jan drguar n spitalin e Shkodres I jan nnshtruar ndrhyrjes kirurgjikale dhe ndodhen jasht rrezikut pr jetn n reanimacion.

 

 

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …