Saturday , 25 November 2017

KONKURSI I PRAKTIKAVE TE MIRA MES BASHKIVE

Per te dytin vit me rradhe eshte organizuar Konkursi i Praktikave te Mira mes Bashkive. Nje konkurs i organizuar nga Programi per Decentralizimin dhe Zhvillimin Vendor ne bashkepunim me Agjensine e Zhvillimit Rajonal Nr 1. Konkursi organizohet me qellim identifikimin e praktikave me te mira te cilat kane kontribuar ne ecurine e decentralizimit ne vend, duke nxjerre ne pah perpjekjet e bashkive pas reformes territorial.

Nderkohe, perfaqesuesja e Programit per Decentralizimin dhe Zhvillimin Vendos, Valbona Karakaçi, vuri theksin te fakti se kete vit ka pasur 8 praktika me pak ne krahasim me nje vit me pare.

Vleresimi i jurise perzgjedh nje fitues rajonal dhe 3 aplikantet me te mire, te cilet do te jene pjese e nje konkursi tjeter ne rang vendi.

Lexoni dhe kete

BANORET E THETHIT: KERKOJME TAPITE, PO NA GJOBISIN!!!

Banoret e Thethit kërkojnë tapitë e pronave, të trashëguara nga të parët e ku kanë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin