Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

“KONSTELACIONI FRANÇESKAN”, NJE LIBER NGA ANGJELIN DEDA

“Konstelacioni Franceskan” ishte titulli i librit te promovuar pasditen e se Merkures ne sallen “Kardinal Koliqi” prane katedrales se Shkodres. Nje liber i autorit Angjelin Deda, i cili tregoi cfare permban ky liber dhe pse i ka vendosur kete titull.

I pranishem ne promovimin e librit ishte edhe arqipeshkvi i dioqezes Shkoder- Pult, imzot Angelo Massafra, qe tha se shpreson qe gjenerata e re e meshtareve te jete sa me e denje dhe te vazhdoje punen e paraardhesve te tyre.

Ne promovimin e librit moren pjese perfaqesues te kishes katolike, shkrimtare dhe perfaqesues te institucioneve te ndryshme.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NË SHKODËR DREJT ZEROS

Një nga sitet më atraktive turistike sic është Kalaj Rozafa e Shkodrës, këtë vit është …