KONSTITUOHET KESHILLI I BASHKISE LEZHE

Fran Frrokaj ka marre detyren si kreu i ri i bashkise se madhe te Lezhes. Menjehere pas konstituimit te keshillit me mazhorance te majte qe do te kryesohet nga Gjok Noka, pasi te djathtet nuk paraqiten asnje kandidature dhe nuk moren pjese ne votim, ne sallen e mbledhjes ka mberritur edhe kreu i ri i bashkise Fran Frrokaj. Ai ka bere betimin duke risjelle ne kujtese problemet e shumta qe ka kjo njesi vendore.

Pas betimit Frrokaj ka marre rrugen drejt zyres se re ku e priste kryetari ne ikje Viktor Tushaj. Nje shtregim duarsh mes tyre dhe me pas kane vijuar me batuta politike, por me emerues miremenaxhimin e fondeve per kete njesi vendore.

Pas ketij momenti Tushaj eshte larguar nga dera e pasme e bashkise, ndersa Frrokaj eshte takuar me perkrahesit e tij.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …