Wednesday , 21 October 2020

KONTROLLET E AKU, NE VELIPOJE 2 SUBJEKTE T GJOBITURA

45 subjekte jan paralajmruar pr cilsin e produkteve ushqimore n Qarkun e Shkodrs, ndrsa dy prej tyre jan gjobitur me nga 20000 lek t reja si pasoj e mosplotsimit t kushteve higjeno-sanitare. Nj fakt i till u b i ditur nga drejtori i Autoritetit Kombtar t Ushqimit pr Shkodrn, Hamdi Mlloja gjat inspektimit n plazhin e Velipojs.

Gjat muajve t vers, rreziku i prhapjes s smundjeve si pasoj e ushqimeve t pakontrolluara sht i lart. Deri tashm jan kontrolluar 119 biznese, ndrsa inspektime t tjera priten gjat sezonit veror. Kto kontrolle jan pjes e inspektimeve q po zhvillohen n zonat turistike sic jan Velipoja dhe Razma.

Lexoni dhe kete

MAMURRAS, URA E DROJES RREZIKON SHEMBJEN

Ura e Drojës në Mamurras rrezikon të shembet për herë të dytë për shkak të …