Thursday , 6 October 2022

KOPLIK, ANTON KOKAJ PREZANTOHET ME STRUKTURAT E PD- se

Anton Kokaj, kandidati I PD- s pr bashkin e Malsis s Madhe sht prezantuar prpara strukturave t partis demokratike t qytetit t Koplikut. Ka qn kryetari ksaj force politike n kt rreth Pjerin Spathari I cili pasi ka prezantuar Kokajn ka deklaruar se fitorja e PD- s me 21 Qershor do t jet jo vetm n Malsi por n gjith Shqiprin.

N t njjtn linj ka qn edhe deputeti I ksaj zone Gjovalin Bzhetaj I cili ka ritheksuar se fitorja e PD- s do t jet edhe m e leht pr shkak t politiks s ndjekur gjat ktyre 2 viteve nga e majta.

Kandidati I PD- s pr kt bashki Anton Kokaj pasi ka falnderuar strukturat e PD- s Koplik ka shprehur siguris s mbeshtetja e marre nga strukturat e Koplikut sht nj tregues pr nj fitore t thell n gjith Malsin.

Nga ana tjetr strukturat e PD- s n qytetin e Kolikut I kan dhn mbshtetje maksimale pr fitore n zgjedhjet vendore.

Mbshtetje Kokaj ka marr edhe nga aleatt e PD- s n kt rreth, kryetari I partis republikane.

Tashm kandidati I PD- s n kt bashki Anton Kokaj ka nisur takimet me strukturat e partis demokrtatike pr tu br gati pr fushatn zgjedhore t 21 Qershorit dhe pr t arritur nj fitore t thell n bashkin e Malsis s Madhe.

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …