KORABI FESTON NĖ SHKODĖR NGJITJEN NĖ SUPERLIGĖ

Korabi I Peshkopisė ėshtė skuadra e cila do tė luajė nė Superligė nė sezonin e ardhshėm tė futbollit shqiptar. Ajo e ka fituar kėtė tė drejtė pas fitores sė arritur pasditen e djeshme nė “Reshit Rusi” ndaj Adės me rezultatin e ngushtė 1-0. Pėrmes njė rezistence tė velipojakėve, dibranėt gjithsesi kanė arritur tė shėnojnė golin mė tė rėndėsishėm tė kėtij sezoni nė pjesėn e dytė, gol qė I ka mjaftuar atyre pėr tė marrė kupėn.

Ceremonia e dorėzimit tė saj nga pėrfaqėsuesi I Federatės Agim Mone nė duart e kapitenit Mziu, ėshtė shoqėruar me njė entuziasėm shumė tė madh nga ana e tifozėrisė sė kėsaj skuadre e cila kishte mbushur shkallėt e stadiumit. E nėse fati I takon qė Korabit tė festonte nė Shkodėr, kjo nuk ishte njė rastėsi sepse nė rradhėt e kėsaj skuadre kanė kontribuar pėr kėtė sukses edhe katėr futbollistė shkodranė dhe pikėrisht Sindrit Guri, Daniel Jubani, Fatjon Kiri dhe Izmir Pelinku qė pėr mikrofonin e televizionit Rozafa janė shprehur tė lumtur pėr kėtė sukses.

Korabi nė kėtė mėnyrė sezonin e ardhshėm do tė zėvendėsojė njė tjetėr skuadėr veriore nė Superligė, Tėrbunin e Pukės dhe sigurisht qė ėshtė njė mundėsi mė shumė pėr futbollistėt shkodranė pėr tė treguar vlerat e tyre.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …