Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

KORONAVIRUSI, NË SHQIPËRI SITUATA E QETË

Drejtuesja e departamentit të epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka dalë këtë të dielë para mediave për të informuar për situatën në vend dhe masat e marra nga autoritetet për koronavirusin, i cili në Itali ka dhjetëra raste të konfirmuara. Bino tha se ky virus nuk luftohet vetëm nga strukturat qeveritare, por ky virus luftohet duke u përkujdesur për veten dhe të afërmit tanë nëpërmjet masave të thjeshta higjieno-sanitare.

Sipas Binos janë përforcuar masat në kufi, ndërkohë i bëri thirrje qytetarëve që udhëtojnë nga Kina dhe Italia, të jenë të kujdesshëm dhe të raportojnë cdo shqetësim të tyre.

Lexoni dhe kete

VAKSINOHET E MOSHUARA 103-VJEÇE NE SHKODER

Ka vijuar vaksinimi ne Shkoder i personave mbi moshen 90 vjeç. Ndersa, jane vaksinuar persona …