Thursday , 23 November 2017

KORRIK, 89 RASTE ZJARRI, DISA ME RREZIKSHMERI TE LARTE

Ne harkun kohor te 2 javeve 89 zjarre kane rene vetem ne Territorin e Bashkise Shkoder, ndersa ne 24 oret e fundit jane regjistruar 17 raste.

Dibra thote se ne te gjitha rastet eshte bere maksimumi, duke shmangur keshtu demet ne banesa dhe njerez.

Rastet e zjarreve jane te qellimshme, per kete reparti i zjarrefikesve apelon drejt fermereve qe te mos vene ne rrezik pasurite pyjore. Po ashtu mesazhi i drejtorit te repartit zjarrefikes eshte edhe per drejtorine e policise.

Disa vatra zjarri vijojne ende te jene aktive, kryesisht ne fshatin Bardhaj ku rrezikojne edhe disa  banesa.

Lexoni dhe kete

ÇERTIFIKATE PER SHERBIME TE DALLUARA PER DREJTORIN E POLICISE SE SHKODRES, GJOVALIN LOKA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i akordon “Certifikatën për Shërbime të Dalluara” Drejtorit …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin