Sunday , 28 February 2021

KOSMAI, FSHAT I HARRUAR NGA ZEF HILA!

Mungesa e energjis elektrike n shkolln e fshatit, mosfunksionimi i ujsjellsit, mungesa e kanaleve vaditse dhe kulluese, jan vetm disa nga problemet e shumta q evidentuan banort e fshatit Kosma t komuns Bushat n takimin me kandidatin e majt Gjok Lleshi. N diskutimet e tyre, banort kan shprehur paknaqsi pr mungesn e investimeve n kt fshat. Kandidati i majt Gjok Lleshi, ka premtuar zgjidhje t shpejt t problemeve, sapo administrata e tij t vij n qeverisje pas 21 qershorit.

Ndrsa deputeti Tom Doshi sht ndaluar n premtimet e dhna nga kryeministri Edi Rama n kt fshat n vitin 2013, duke deklaruar se do ti krkohet ti mbaj ato.

Mbshtetja n takimet elektorale t kandidatit Gjok Lleshi po rritet gjithnj e m tepr. N takimin e Kosmait, shum emocionues ishte fjala e nj zonje, e cila jeten e birit te saj, ia dedikonte deputetit Tom Doshi dhe ky tubim, ishte momenti pr ti thn faleminderit.

Gjat ktij takimi t gjith banort e fshatit Kosma dhe kandidati Gjok Lleshi i kan uruar ditlindjen deputetit t qarkut Shkodr Tom Doshi.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …