Sunday , 23 February 2020
Breaking News

KOSMAĒI, FSHAT I HARRUAR NGA ZEF HILA!

Mungesa e energjisė elektrike nė shkollėn e fshatit, mosfunksionimi i ujėsjellėsit,  mungesa e kanaleve vaditėse dhe kulluese, janė vetėm disa nga problemet e shumta qė evidentuan banorėt e fshatit Kosmaē tė komunės Bushat nė takimin me kandidatin e majtė Gjokė Lleshi. Nė diskutimet e tyre, banorėt kanė shprehur pakėnaqėsi pėr mungesėn e investimeve nė kėtė fshat. Kandidati i majtė Gjokė Lleshi, ka premtuar zgjidhje tė shpejtė tė problemeve, sapo administrata e tij tė vijė nė qeverisje pas 21 qershorit.

Ndėrsa deputeti Tom Doshi ėshtė ndaluar nė premtimet e dhėna nga kryeministri Edi Rama nė kėtė fshat nė vitin 2013, duke deklaruar se do ti kėrkohet ti mbajė ato.

Mbėshtetja nė takimet elektorale tė kandidatit Gjokė Lleshi po rritet gjithnjė e mė tepėr. Nė takimin e Kosmaēit, shumė emocionues ishte fjala e njė zonje, e cila jeten e birit te saj, ia dedikonte deputetit Tom Doshi dhe ky tubim, ishte momenti pėr ti thėnė faleminderit.

Gjatė kėtij takimi tė gjithė banorėt e fshatit Kosmaē dhe kandidati Gjokė Lleshi i kanė uruar ditėlindjen deputetit tė qarkut Shkodėr Tom Doshi.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …