Thursday , 27 February 2020

KOSMAĒI GARANTON NJĖ VOTĖ MASIVE PĖR ZEF HILĖN

Fshati Kosmaē nė Komunėn e Bushatit  ka garantuar mbėshtetje masive pėr kandidatin e PD-sė Zef Hila nė zgjedhjet e 21 Qershorit. Nė njė takim me banorė tė zonės, me prezencen edhe tė drejtuesve tė lartė te PD-sė, kandidati Hila mori mbėshtetjen e banorėve. Drejtues tė PD-sė deklaruan se kėto zgjedhje janė tepėr tė rėndėsishme dhe se fitorja ėshtė objektivi i spektrit tė djathtė.

Kandidati i PD-sė Zef Hila para banorėve ka garantuar se ēdo shėrbim do tė jetė prezent nė  ēdo njėsi administrative, ndėrkohė qe i premtoi banorėve se sė bashku ata do tė kenė njė kontratė me njėri – tjetrin.

Nga ana e tyre vetė banorėt, i garantuan kandidatit tė djathtė mbėshtetjen maksimale.

Zef Hila, vijon nė kėtė mėnyrė takimet me banorė tė zonave tė Bashkisė sė Re te Vau Dejėsit, duke marrė mbėshtetjen maksimale nga banorėt e kėsaj zone.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …