KQZ RREZON PD PER KOMUNEN PULT!

Komisioni Qndror i Zgjedhjeve rrzoi sot krkesn ankimore t Partis Demokratike pr shpalljen e pavlefshme t zgjedhjeve n komunn Pult t Shkodrs.

PD-ja iu drejtua KQZ-s me krkesn pr pavlefshmri t procesit n kt qendr votimi, pasi ditn e zgjedhjeve procesi i votimit sht vonuar m shum se pes or, ndrsa dy komisioner jan shkarkuar n shkelje t ligjit po nga komisioni prkats i qendrs s votimit.

Prfaqsuesi i PS-s n KQZ tha se nuk sht shkelur Kodi Zgjedhor pr zgjedhjet n kt QV, pasi votimi nuk sht bllokuar m shum se pes or.

Administrimi i zgjedhjeve nga komisionert n kt QV u konsiderua i paprecedent nga PD-ja, pasi rezulton se prve shkeljeve t tjera jan gjetur m shum flet votimi sesa votues n kt zon.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …