KRAJA I ZHGËNJYER: ME FEDERATËN ASNJË KONTAKT

Ndryshe nga futbolli e basketbolli ku Federatat respektive kane marre mendimet e klubeve per vazhdimin apo jo te kampionatit, tek volejbolli nuk po ndodh keshtu. Trajneri i Vllaznise se meshkujve Ermal Kraja ne nje prononcim per televizionin Rozafa shprehet se deshira e tij eshte qe kampionati te vazhdoje sepse keshtu mbahen edhe sportistet ne aktvitet, por ai eshte kunder idese se Federates per te zhvilluar plej-ofin me 4 skuadra, çka do ta penalizonte Vllaznine…

I pyetur nderkohe per formen e sportisteve dhe ndonje ide se kur mund te filloje kampionati, trajneri Kraja shton…

Tek volejbolli kesisoj jane ne pritje te asaj se çfare do te ndodhe me kampionatin, ndonese nje mungese e tille komunikimi me Federaten duket disi absurde.

Lexoni dhe kete

ASAMBLEJA E VLLAZNISË MIRATON BUXHETIN E VITIT 2020

Pas tre orë debatesh e diskutimesh, me 28 vota pro dhe 3 abstenime, Asambleja e …