Monday , 26 October 2020

KRAJA: NDAJ KUKĖSIT E VĖSHTIRĖ POR DUAM NJĖ BARAZIM

Pavarėsisht mungesave tė shumta sėrish nė skuadėr, ekipi I Vllaznisė edhe nė Kukės do tė kėrkojė tė paraqitet denjėsisht, tė zhvillojė njė lojė tė bukur dhe prej saj, tė kėrkojė marrjen e njė rezultati pozitiv. Sa I takon kėtij tė fundit,ndoshta edhe barazimi do tė ishte njė rezultat shumė I kėnaqshėm pėr kuqeblutė. Tė paktėn kėshtu ka deklaruar zėvendėstrajneri I kėtij ekipi Ervis Kraja, nė prononcimin e tij pėr mediat njė ditė para ndeshjes sė rradhės.

Skuadra shkodrane nė fakt nė ēdo javė po shoqėrohet nga mungesa tė shumta dhe kėtė rradhė, ajo do tė luajė pa njė sulmues tė mirėfilltė sepse pėrveē Sozės do tė mungojė edhe Kalaja pėr arsye kartonash. Zėvendėstrajneri Kraja flet edhe pėr kėto probleme ashtu si dhe pėr Bordin e ri qė sipas tij, duhet tė ndikojė pėr mirė tek skuadra.

 

Ndeshja Kukėsi- Vllaznia e vlefshme pėr javėn e 15-tė tė Superligės, do tė luhet tė dielėn nė orėn 13.00 nė stadiumin e qytetit tė Kukėsit.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …