Monday , 26 October 2020

KRAJA: “VLLAZNIA B”, ALTERNATIVĖ E MIRĖ PĖR EKIPIN E PARĖ

Aktivizimi i disa lojtarėve tė ekipit tė parė tė Vllaznisė tek ekipi B, nga ndonjėri prej kėtyre futbollistėve nuk ėshtė pritur mirė dhe madje, e kanė nėnvlerėsuar njė gjė tė tillė, madje ka patur raste qė edhe janė dėmtuar nė ndeshjet me kėtė ekip. Krejt ndryshe mendojnė drejtuesit e klubit tė cilėt kanė vizion tjetėr pėr kėtė ekipin e dytė, madje po shohin mundėsinė qė tė ofrojnė aty edhe elementė nga Akademia.

Ervis Kraja, trajneri i ekipit Vllaznia B, duke folur pėr gazetarėt ka bėrė tė ditur se nuk ka asgjė tė keqe aktivizimi me kėtė ekip, pėrkundrazi do t’i ndihmojė shumė futbollistėt tė cilėt nuk gjejnė hapėsirat e duhura tek ekipi i parė, pėr tė kapur formėn e tyre.

Vllaznia B nė ndeshjen e fundit ka fituar 1-0 nė Kukėsa dhe aktualisht mban vendin e dytė nė renditje. Synimi patjetėr ėshtė ngjitja njė kategori mė lart dhe pėr ta bėrė kėtė gjė, duhet tė vazhdojė serioziteti i punės nga tė gjithė, duke nisur nga ndeshja e kėsaj jave me Partizanin B, qė do tė luhet tė dielėn nė “Reshit Rusi”.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PƋRBALLƋ KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mƋsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …