Tuesday , 21 November 2017

KREMTOHET 14-VJETORI I HAPJES SE RADIO MARISE

Ne kuader te 14-vjetorit te hapjes se Radio Marise ne katedralen e Shen Shtjefnit ne Shkoder eshte organizuar kete te Shtune mesha e shenjte ku moren pjese qindra besimtare te krishtere. Presidentja e Radio Marise, Vitore Kulli, ka falenderuar degjuesit e panumert te kesaj radio dhe tha se jemi krenare qe fillesa ka qene ne Shkoder.

Per besimtaret e pranishem ne meshen e shenjte, drejtori i Radio Marise, Dom Preke Lazraj percolli mesazhin e kesaj dite dhe kerkoi nga besimtaret qe te mos i nenshtrohen djallit.

Radio Maria Shqiptare e filloi transmetimin e pare ne Shkoder, me 19 korrik 2003, ne oren 19:30, kur Shkelqesia e tij Imzot Angelo Massafra, Arqipeshkev Metropolit i Shkodres dhe President i Konferences Ipeshkvnore te Shqiperise, i bekoi studiot e Radio Marise dhe qe nga shtatori i vitit 2005, me ane te internetit, Radio Maria Shqiptare degjohet ne mbare boten.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “SHKODRA NE DOKUMENTET ARKIVORE OSMANE”

Pasditen e se Premtes eshte organizuar hapja e ekspozites “Shkodra ne Dokumentet Arkivore Osmane”. Ekspozita …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin