KREU I PD LULZIM BASHA, TAKIME NË SHKODËR

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se të gjithë kryetaret e bashkive të dalë nga zgjedhjet e 30 qershoit në qarkun e Shkodrës janë me rekorde kriminaleë. Ky nuk është prajshtim vetëm qarku i Shkodrës por janë me dhjetra kandidat në mbarë vendin që janë me rekorde kriminale. Përgjegjësi e PD është për ta nxjerrë nga kjo krizë. Ndërkohë shtoi rama se vendi ndodhet në udhëkryq shumë delikat dhe kritik, sa I perket fatit te integrimit eurpian te vendit.

S’ka zgjidhje nga jashtë, zgjidhjet do vijnë nga brenda u shpreh Basha, dhe shtoi prioriteti kryesor është ndarja e politikes nga krimi.

Basha ishte I pranishëm në Shkodër në takim me përfaqësues të PD-së dhe strukturat drejtuese të saj. Ai fillimisht zhvilloi një takim në zyren e Kryetares së Bashkisë Shkodër së bashku me ish deputetet dhe me drejtuesit e PD Shkodër.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …