Friday , 27 November 2020

KROQI: QAFARENA DO TĖ LUAJĖ ME VLLAZNINĖ KĖTĖ SEZON

Volejbollisti shkodran Anton Qafarena pavarėsisht se ka rėnė dakord qė tė vazhdojė karrierėn e tij nė Gjermani, do tė vazhdojė tė luajė me Vllazninė deri nė fund tė kėtij sezoni. Lajmi konfirmohet nga trajneri i kėtij ekipi Mark Kroqi. Sipas tij, lojtari vėrtetė ka rėnė dakord me klubin gjerman Buhl pėr tė luajtur me ta por kjo do tė ndodhė nė sezonin e ardhshėm sepse nė kėtė periudhė nuk mund tė bėhen federime. Pėr kėtė arsye, nisur edhe nga dėshira e lojtarit pėr tė kontribuar pėr Vllazninė nė kėtė pjesė tė mbetur tė kėtij sezoni, bėhet e ditur se Qafarena do tė rikthehet sėrish nė Shqipėri nė ditėt e fundit tė shkurtit pėr t’iu bashkuar ekipit shkodran nė stėrvitje dhe mė pas, pėr tė luajtur edhe nė ndeshje me tė.

Nė fillim tė muajit mars do tė luhen ndeshjet finale tė Kupės sė Shqipėrisė dhe shkodranėt janė pretendentė pėr fitimin e kėtij trofeu. Rikthimi i shtatėlartit 19 vjeēar do tė jetė njė plus mė tepėr pėr kuqeblutė pėr tė arritur objektivat qė ato kanė. Trajneri Kroqi natyrisht qė ėshtė i kėnaqur pėr mundėsinė qė iu dha kėtij sportisti pėr tė vazhduar karrierėn e tij nė njė kampionat mė tė fortė siē ėshtė ai gjerman sepse atje do tė mundet tė rritet shumė edhe nga ana profesionale por deri nė sezonin e ardhshėm, kontributi i tij pėr Vllazninė pritet tė jetė maksimal. Shkodranėt nė ndeshjen e parė tė fazės sė dytė tė kampionatit e ka patur pushim sipas kalendarit ndėrsa kėtė javė do tė udhėtojė drejt kryeqytetit pėr t’u ndeshur me Studentin.

Njė ndeshje qė padyshim do synohet pėr ta fituar nė mėnyrė qė tė kapet vendi i dytė nė renditje, qė ėshtė edhe objektivi aktual i tyre. Me ardhjen edhe tė serbit Xhorxheviē apo dhe me rikthimin e Qafarenės, Vllaznia pritet tė jetė njė konkurrent shumė i fortė pėr fitimin e tė dy trofeve tė kėtij sezoni.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …