Tuesday , 16 January 2018
Breaking News

KROQI: VITI 2017 SHUMË I SUKSESSHËM PËR SPORTKUB “VLLAZNIA”

Viti 2017 ka qenë shumë i mbarë për sportin dhe sportistët shkodranë. Titujt kampionë, medaljet në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare, e kanë bërë Sportklub Vllazninë të jetë në pararojën e sportit shqiptar. Drejtori i tij Mark Kroqi, në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet i lumtur për arritjet e këtij viti.

Numri 1 i Sportklub Vllaznia ndërkohë ka edhe një urim për vitin 2018 për sportistët dhe trajnerët e Vllaznisë.

Natyrisht që klubi shkodran është një nga klubet sportive më të njohura në vend dhe padyshim që nga rradhët e tij dalin çdo vit kampionë të mëdhenj që janë krenaria e këtij qyteti por edhe e gjithë Shqipërisë.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FITON THELLËSISHT 7-1 MIQËSOREN ME “VLLAZNINË B”

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thellë 7-1 miqësoren e luajtur pasditen e së shtunës …