Friday , 23 October 2020

KROQI: VLLAZNIA E GATSHME PR NISJEN E KAMPIONATIT

Kampionati kombtar i volejbollit pr meshkuj do t startoj kt fundjav me fazn e dyt t tij por n baz t kalendarit, Vllaznia do ta ket pushim. Megjithat, kuqeblut duken gati pr nisjen e ksaj faze q do t jet shum e rndsishme edhe pr caktimin e skuadrave q do t vazhdojn m tej garn pr fitimin e titullit kampion.

Trajner Mark Kroqi, n nj prononcim pr televizionin Rozafa, vlerson edhe ardhjen e volejbollistit serb Xhorxhevi dhe njkohsisht shpreh bindjen e tij t plot se skuadra q ai drejton sht e gatshme pr t rivalizuar do kundrshtar dhe objektivi i vetm i saj do t jet fitorja.

Por prvese n kampionat, Vllaznia n volejboll pr meshkuj sht edhe n katrshen e ekipeve m t mira t kups dhe prandaj edhe aty do t synoj fitimin e ktij trofeu. ka do t thot se vazhdimi i sezonit do t jet shum i vshtir por edhe i fort dhe prandaj duhet luftuar fort n t dy frontet n mnyr q Shkodra t mos mbetet pa trofe sivjet n volejboll.

Lexoni dhe kete

BELISHA: VLLAZNINË E SHOH PËR MESIN E TABELËS SË RENDITJES

16 blerje dhe shumë entuziasëm, por Vllaznia duhet të qëndrojë me këmbë në tokë. Ish- …