Wednesday , 26 June 2019

KRYEBASHKIAKU I LEZHES FLET PER HERE TE PARE PER ARRESTIMIN

Kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj ka folur për herë të parë për akuzat e ngritura ndaj tijë në lidhje me tjetersimin e pronave në zonen e ranës së hedhun në Shëngjin.Gjatë një komunikimi me gazetaret Frrokaj i ka quatur banale akuzat e ngritura ndaj tijë, ndërsa është i bindur në pafëjsi në lidhje me çështjen në fjalë.

Proçesi gjyqësor nuk e pengon për të rikandiduar për një mandat të dytë, ndaj Frrokaj nuk e fsheh këtë ambicie për të qenë sërish në krye të Bashkisë Lezhë.

Kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj u arrestua në muajin mars të vitit 2018-të me akuzen e shpërdorimit të detyres, ndërsa më pas gjykata vendosi që ai të hetohet në gjendje të lirë.Hetimet për çështjen në fjalë kanë përfundur dhe dosja ka përfunduar për gjykim në gjykaten e Lezhës.

Lexoni dhe kete

KiE ANULON DELEGACIONIN PËR VËZHGIMIN E ZGJEDHJEVE TË 30 QERSHORIT

Një prej institucioneve të angazhuara për monitorimin e zgjedhjeve në Shqipëri ka vendosur të tërhiqet …