Wednesday , 18 September 2019

KRYEBASHKIAKU LUKA PRET KAMPIONET E BASKETBOLLIT

Kryetari I Bashkis Shkodr Lorenc Luka, paraditen e s enjtes ka pritur n zyrn e tij ekipin e basketbollit t Vllaznis I saposhpallur kampion I vendit. Emocionet q ky ekip I ka dhuruar gjith shkodranve kto dy vitet e fundit kan qen vrtet t mdha dhe kt gj ka evidentuar edhe vet kryetari n fjaln e tij prshendetse teksa ka vlersuar kontributin e ktyre sportistve dhe trajnerve pr arritjen e ktij suksesi.

Pas tij kan folur edhe drejtori I Sportklub Vllaznia Mark Kroqi, trajneri I ekipit Bledar Gjeaj dhe basketbolli amerikan Brendon Hog t cilt kan vlersuar mbshtetjen q u ka dhn Bashkia por edhe sportdashsit shkodran duke patur nj kontribut t rndsishm n kto suksese t arritura

N fund t ksaj pritje nuk ka munguar edhe nj foto e prbashkt dhe natyrisht q ajo e cila ka rndsi sht mbshtetja q Bashkia Shkodr ka garantuar edhe pr t ardhmen e ktij ekipi.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA FIRMOS ME RAKAJN E MEMÇAJN

Vllaznia e basketbollit të meshkujve nuk është përqendendruar vetëm tek blerja e lojtarëve të huaj …