Tuesday , 18 January 2022

Kryebushat, aksidentohet drejtuesi i motorcikletes!

Njė aksident i rėndė ka ndodhur mesditen e sė premtės nė Bushat ndėrsa njė pėrson ka mbetur i aksidentuar rėndė. Ngjarja e rėndė ka ndodhur rreth ores 12-30 nė Kryebushat nė hyrje tė Bushatit. Nikolin Guri 40 vjec ka qėnė duke drejtuar njė motorcikletė kur ka rrėshqitur nė asfalt e pėr pasojė ėshtė pėrlasur me automjetin tip BMW me targa AA 608 IT.

Nga pėrplasja ka mbetur i dėmtuar rėndė drejtuesi i motorcikletes tip “Yamaha”. Tė aksidentuarit i kanė ardhur nė ndihmė kalimtarė tė rastit tė cilėt e kanė dėrguar nė urgjencėn e spitalit rajonal tė Shkodres ku i ėshtė dhėnė ndihma e parė dhe aktualisht ndodhet nė gjendje tė rėndė por jashtė rrezikut pėr jetėn. Sipas bluzave tė bardha Guri ka pėsuar shtypje nė trup si shkak i pėrplasjes. Nė vendngjarje kanė mbėrritur edhe efektivėt e policisė rrugore si dhe grupi hetimor i cili ka nisur punėn pėr zbardhjen e shkaqeve tė aksidentit.

Burime nga grupi hetimor bėjnė tė ditur se aksidenti ka ndodhur pėr tė rreshqitjes  ndėrsa drejtuesi i automjetit ka qėnė duke lėvizur normalisht nė krahun e tij edhe pse ėshtė ndaluar, motorcikleta ėshtė pėrplasur me BMW- nė. Ndėrkohė efektivėt e policisė kanė bėrė tė mundur edhe shoqėrimin e drejtuesit tė automjetit deri nė sqarimin e plotė tė rrethanave tė aksidentit.  Motorcikletat jane vene here pas here nė sitėn e policisė rrugoreve, pavarėsisht se duken tė pafuqishėm pėr tė standartizuar dhe displinuar levizjen e tyre, pasi lėvizja e motorcikletave vijon tė jetė rrezik pėr aksidente nė qarkun e Shkodres.

Lexoni dhe kete

AVOKATƋT E LEZHƋS KUNDƋR HARTƋS SƋ RE GJYQƋSORE

Edhe avokatĆ«t e LezhĆ«s kundĆ«shtojnĆ« projektin e hartĆ«s sĆ« re gjyqĆ«sore, e cila parashikon shkrirjen …