Kryekomunaret: Shtabi emergjencave, mbledhje te vonuara!

N mbledhjen e shtabit t emergjencave t qarkut Shkoder, kryekomunart e ktij rrethi e kan cilsuar si t vonuar kt mbledhje ndrsa kan listuar edhe problematikat me t cilat po prballen. Ne te njejten linje kane qene kryekomunaret e Berdices, Rrethinave dhe Dajcit te Bregut te Bunes. Sipas tyre propozimet e tyre nuk jane marre parasysh nga ana e bordit, dhe tashme qe ofrojne permbytjet behen mbledhje qe nuk zgjidhin asgje.

Nga ana tjetr drejtori bordit t kullimit Ardit Hotaj ka pranuar se mungesa e fondeve ka br q t mos investohen projektet e paraqitur nga komunat.

Reshjet e 24 orve t fundit ndonse intensive, nuk kan shkaktuar probleme n qarkun e Shkodres megjithate sipas kryekomunarve prmbytjet do t jen t pashmangshme nse nuk pastrohen kanalet kulluese q largojn ujrat nga toka bujqsore.

Lexoni dhe kete

LEZHE, FSHATI TROSHAN PA UJE TE PISHEM

Janë investuar 1 miliard lekë për ujësjellësin e ri të fshatit Troshan të Njesisë Administrative …