Wednesday , 24 January 2018

Kryekomunaret: Shtabi emergjencave, mbledhje te vonuara!

Nė mbledhjen e shtabit tė emergjencave tė qarkut Shkoder, kryekomunarėt e kėtij rrethi e kanė cilėsuar si tė vonuar kėtė mbledhje ndėrsa kanė listuar edhe problematikat me tė cilat po pėrballen. Ne te njejten linje kane qene kryekomunaret e Berdices, Rrethinave dhe Dajcit te Bregut te Bunes. Sipas tyre propozimet e tyre nuk jane marre parasysh nga ana e bordit, dhe tashme qe ofrojne permbytjet behen mbledhje qe nuk zgjidhin asgje.

Nga ana tjetėr drejtori bordit tė kullimit Ardit Hotaj ka pranuar se mungesa e fondeve ka bėrė qė tė mos investohen projektet e paraqitur nga komunat.

Reshjet e 24 orėve tė fundit ndonėse intensive, nuk kanė shkaktuar probleme nė qarkun e Shkodres megjithate sipas kryekomunarėve pėrmbytjet do tė jenė tė pashmangshme nėse nuk pastrohen kanalet kulluese qė largojnė ujrat nga toka bujqėsore.

Lexoni dhe kete

ā€MUNGESA E KRYEBASHKIAKUT MARINAJ, FYERJE NDAJ MALESOREVEā€

Keshilltarja e djathte ne Keshillin Bashkiak Malesi e Madhe. Mimoza Rexhvelaj ka komentuar mungesen e …