Tuesday , 18 February 2020
Breaking News

KRYEMADHI: 2019-ta, VITI I FATKEQËSISË

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në Konventën e sotme në Tiranë të partisë së saj e ka komentuar vitin 2019 si vitin e fatkeqësisë për shkak të tërmetit të 26 nëntorit i cili la 51 viktima dhe mbi 10 mijë shqiptarë pa shtëpi dhe në çadra.

Korrupsioni po lë viktimat e termetit pa shtëpi, ndërsa politika jo humane dhe dritëshkurtër e Rilindjes ngriti taksat për shqiptarët dhe bizneset dhe si rezultat me mijëra biznese u mbyllën tha Kryemadhi.

Sipas Kryemadhit, 2019 shënoi një rritje edhe për pagesën për koncesionet.

Lexoni dhe kete

75-VJETORI I KRYENGRITJES ANTI-KOMUNISTE TË KËLMENDIT

Partia Demokratike ka kujtuar 75 vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit, si një lëvizje opozitare …