Saturday , 25 November 2017

KRYEMADHI: KRIMI PO MBYT EKONOMINE E VENDIT

Që pas zgjedhjeve të 25 qershorit Lëvizja Socialiste për Integrim e ka ridimensionuar pozicionin e saj si një forcë aktive në opozitë, por shtyllat kryesore të aksionit të saj politik do të përcaktohen në Konventën Kombëtare të së dielës. Monika Kryemadhi, e cila mblodhi kryesinë, nuk paralajmëroi surpriza, kur përkufizoi qeverisjen e Ramës dhe reagimin e LSI-së përballë saj.

“LSI e ka deklaruar vazhdimisht se qeveria e Ramës nuk është qeveria e zërit të njerëzve, por zëri i krimit të organizuar. Në këto kushte LSI jo vetëm është pozicionuar qartë dhe prerë në anën e qytetarëve, por ka vendosur që të jetë zëri dhe fjala e tyre, përballë arrogancës që buron nga injoranca dhe kapja e qeverisë nga krimi dhe trafiqet”, tha Kryemadhi.

LSI-ja pritet të rikonfirmojë në Konventë edhe bashkëpunimin me frontin opozitar duke mbajtur fokusin tek ajo që të dy forcat kryesore në opozitë e cilësojnë bashkëqeverisje të Ramës me krimin. “E kapur nga krimi mazhoranca, e ka kthyer edhe parlamentin në mburojë të krimit duke veshur atë me mburojë politike, siç qe edhe rasti më i fundit i Saimir Tahirit, rast i paprecendent në të gjithë rajonin tonë ku një ministër i Brendshëm akuzohet si lidhje e bashkëpunëtor i trafikantëve të drogës. Në çdo vend tjetër normal e demokratik një situatë e tillë do të çonte në dorëheqjen e Qeverisë”, vijoi Kryemadhi.

Lexoni dhe kete

DREJTORET E SPITALEVE, REAGON SPAHIA: EMERIME PARTIAKE

Pas publikimit të listës së drejtorëve të rinj të spitaleve në vend nga ministria e …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin