Wednesday , 26 June 2019

KRYEMADHI: NJEREZIT JANE TE LIRE TE PROTESTOJNE NE MENYRA TE NDRYSHME

Njerëzit janë të lirë të protestojnë në mënyra të ndryshme dhe qeveria sa më shumë zgjat agoninë e saj më shumë i bën i dëm shqiptarëve. Kështu u shpreh nga Shkodra kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, teksa zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike.

Ajo tha se ka një shit-blerje të votës dhe zgjedhjet lokale janë kalimtare. Por, nëse nuk ka zgjedhje të lira, ato nuk do zhvillohen.

Gjithashtu, Kryemadhi komentoi edhe mundësinë për një dialog me qeverinë.

Ndër të tjera, Kryemadhi theksoi se opozita nuk ka frikë nga SPAK-u, ashtu siç pretendon kryeministri Rama.

Lexoni dhe kete

KiE ANULON DELEGACIONIN PËR VËZHGIMIN E ZGJEDHJEVE TË 30 QERSHORIT

Një prej institucioneve të angazhuara për monitorimin e zgjedhjeve në Shqipëri ka vendosur të tërhiqet …