Tuesday , 16 August 2022

KRYEMINISTRI EDI RAMA MERR DOZËN E TRETË TË VAKSINËS ANTI-COVID

Kryeministri Edi Rama ka marrë këtë të enjte dozën e tretë të vaksinës kundër Covid.

Në një komunikim për mediat, Rama u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të vaksinohen, ndërsa paralajmëroi se mund të vijë momenti kur mund të kërkohet edhe pasaporta e vaksinimit për të shkuar në punë.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri u shpreh se vaksina kundër COVID-19 nuk të mbron nga infektimi, por nga vdekja, pasi personat e vaksinuar e kalojnë virusin me simptoma më të lehta.

Rama theksoi se vaksinimi nuk është me detyrim, por ajo që po e bën e gjithë bota.

Lexoni dhe kete

BABANI: SITUATA E ZJARREVE NË VAU I DEJËS E RËNDUAR

Kreu i Bashkisë Vau i Dejës, Mark Babani, ka folur për situatën e zjarreve pas …