Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

KRYEMINISTRI I KOSOVËS, TAKIME NË SHQIPËRI

Kryeministri i ri i Kosvës, Albin Kurti ka zhvilluar një sërë takimesh në vendin tonë, me presidentin Meta, kryeministrin Rama dhe kreun e PD Basha. Pas takimit në selinë e PD, Kurti tha se e kemi obligim të jemi në shërbim të qytetarëve për të ngritur dinjitetin e tyre, ndërsa në krahun tjetër kryedemokrati Lulzim Basha, u shpreh se ka siguruar Kurtin që do jetë prioritet bashkëpunimi mes dy vende.

Kurti është nisur më pas menjëherë drejt Kosovës, ku ka një takim me ministrin e jashtëm italian.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …