Friday , 22 October 2021

KRYEMINISTRI RAMA FTESË NDAJ PARTISË DEMOKRATIKE

Nga seanca parlamentare e kësaj të enjte, nga kuvendi, kryeministri Edi Rama i ka shtrirë dorën për bashkëpunim Partisë Demokratike.

Ne nuk na duhet asnjë votë e juaja, por jemi gati të bisedojmë me ju për çdo gjë që ju dëshironi në të mirë të vendit theksoi Rama.

Por, Rama paralajmëroi PD-n se me urdhra dhe kërcënime asnjëherë nuk kanë për të përfituar, ndërkohë PS nuk do të pranojë më asnjë përfaqësues të huaj për të zgjidhur krizat institucionale dhe politike.

Edhe më herët, kryeministri Edi Rama i është drejtuar Partisë Demokratike për bashkëpunim.

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për …