Thursday , 20 February 2020

KRYEMINISTRI RAMA I SHOQERUAR NGA DEPUTETI ĒELA INSPEKTON STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Ftesėn e deputetit Agron Ēela, kryeministri Rama e ka mirėpritur dhe kėtė radhė pėr tė parė njė realitet ndryshe tė stadiumit “Loro Boriēi”. Sė bashku me prefektin Paulin Radovani dhe zv/ministrin e kulturės, ata i janė drejtuar impjantit tė ri sportiv qė aktualisht i ngjan njė kantieri ndėrtimi, pėr tė parė nga afėr ecurinė e deritanishme tė punimeve. Pasi u takua me inxhinjerin dhe punonjėsit e firmės, Rama i ėshtė shprehur deputetit Ēela sė ndjehet i mrekulluar nga kjo ecuri e punimeve dhe puna e bėrė meriton pėrgėzime maksimale.

Ēdo pjesė e stadiumit ėshtė parė nga afėr, si tribunat e reja, ashtu edhe rikonstruksioni i egzistuese, ndėrsa njė ndalesė tė veēantė e bėri edhe nė atė qė cilėsohet pjesa VIP bashke me vendin e medias, dhomat e zhveshjes sė lojtarėve etj.  

Pėr ta mbyllur kėtė vizitė dhe duke lėnė takimin nė inagurimin e shtėpisė sė dytė tė kombėtares, kryeministri Rama i shpalosi finalizimin e projektit tė pranishėmve, ndėrsa tha se jashtė stadiumi i ri do tė vishet me xham, duke i dhėnė njė pamje moderne dhe nė parametra europiane. Porosia e fundit qė ju dha direkt deputetit Ēela dhe prefektit Radovani, ishte ndjekja e kėsaj faze finale tė punimeve dhe shfrytėzimi i cdo dite nė maksimum pėr tė kurorėzuar kėtė vepėr qė i dhurohet Shkodres si djep i futbollit dhe gjithė Shqipėrisė. 

Lexoni dhe kete

VOLEJBOLL MESHKUJ/ VLLAZNIA MUNDET 1 – 3 NGA PARTIZANI

Vllaznia nĆ« volejboll pĆ«r meshkuj nuk ka arritur dot tĆ« fitojĆ« ndaj Partizanit nĆ« ndeshjen …