Wednesday , 2 December 2020

KRYEMINISTRI RAMA I SHOQERUAR NGA DEPUTETI ELA INSPEKTON STADIUMIN LORO BORII

Ftesn e deputetit Agron ela, kryeministri Rama e ka mirpritur dhe kt radh pr t par nj realitet ndryshe t stadiumit Loro Borii. S bashku me prefektin Paulin Radovani dhe zv/ministrin e kulturs, ata i jan drejtuar impjantit t ri sportiv q aktualisht i ngjan nj kantieri ndrtimi, pr t par nga afr ecurin e deritanishme t punimeve. Pasi u takua me inxhinjerin dhe punonjsit e firms, Rama i sht shprehur deputetit ela s ndjehet i mrekulluar nga kjo ecuri e punimeve dhe puna e br meriton prgzime maksimale.

do pjes e stadiumit sht par nga afr, si tribunat e reja, ashtu edhe rikonstruksioni i egzistuese, ndrsa nj ndales t veant e bri edhe n at q cilsohet pjesa VIP bashke me vendin e medias, dhomat e zhveshjes s lojtarve etj.

Pr ta mbyllur kt vizit dhe duke ln takimin n inagurimin e shtpis s dyt t kombtares, kryeministri Rama i shpalosi finalizimin e projektit t pranishmve, ndrsa tha se jasht stadiumi i ri do t vishet me xham, duke i dhn nj pamje moderne dhe n parametra europiane. Porosia e fundit q ju dha direkt deputetit ela dhe prefektit Radovani, ishte ndjekja e ksaj faze finale t punimeve dhe shfrytzimi i cdo dite n maksimum pr t kurorzuar kt vepr q i dhurohet Shkodres si djep i futbollit dhe gjith Shqipris.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …