Tuesday , 16 August 2022

KRYEMINISTRI RAMA ME TONE TË ASHPRA NDAJ POLICISË

Kryeministri Edi Rama zhvilloi këtë të enjte një konferencë sëbashku me drejtues të Policisë së Shtetit, duke folur me tone të ashpra kundrejt policisë.

Duke iu referuar ngjarjeve të fundit, ku më e rënda ishte ajo në Velipojë me 4 viktima, Rama tha se ata që prodhojnë ngjarje të tilla janë ata që kontrollojë policinë e shtetit.

Në takimin me strukturat policore, Rama pati një ultimatum për drejtuesit duke theksuar se kanë vetëm 100 ditë kohë dhe asnjë ditë më shumë për ta rivënë trupën në angazhim maksimal nga i pari tek i fundit.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …