Tuesday , 16 August 2022

Kryeministri shperndan 700 leje legalizimi

700 leje legalizimi u jan shprndar pronarve t rinj te rajonit t Shkodres n nj ceremoni t organizuar n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ku i pranishem ishte edhe kryeministri Edi Rama, i shoqruar nga deputet t Qarkut t Shkodres dhe drejtori i prgjithshm i Aluiznit, Artan Lame. Shefi I ekzekutivit ka vn theksin n punen e bere ne 7 muajt e fundit, e cila shte e njjt me at q sht br n 8 vitet e qeverisjes se djathte.

Embedded image permalink

Ndersa drejtori i pergjithshem i Aluiznit Lame, ka sjell n vemendje t vetmin legalizim ne Puke, duke u shprehur se ai sht br pasi ishte parashikuar shpronsim publik dhe u perfituan 100 milion lek. M pas kryemistri Rama I shoqruar edhe nga deputett e mazhorancs kane shprendare lejet e legalizimit pr perfituesit e rinj

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …