Tuesday , 18 January 2022

KRYETARI I PD SHKODËR, XHEVDET AMULI, FLET PËR ZGJEDHJET

Kryetari i PD-së Shkodër Xhevdet Amuli i ftuar në emisionin “Autochtonous” u shpreh se në zgjedhjet e 25 prillit është bërë masaker, duke intimiduar dhe duke përdorur paranë publike për të blerë votën.

Amuli shton se nuk është për të dhënë dorëheqjen Lulzim Basha dhe se Shkodra dhe anëtarësia e PD-së do e mbështesin Bashën masivisht në zgjedhjet e 13 qershorit për kryetar të PD-së…

Amuli u shpreh se pavarësisht kësaj aparati shteteror ka përdorur cdo mundësi që të mbaj pushtetin dhe se PD është fituese e zgjedhjeve.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …