KRYETARI PD- LEZHE: NDRYSHIMI DO TE JETE QE NE START!

Pasi shmangen presionin e vazhdueshem qeveritar, lezhjanet votuan per nje ndryshim rrenjesor te menyres se qeverisjes vendore, ndaj per demokratet ne lezhe kjo do te thote pergjegjesi akoma me e madhe.

Per kreun e partise demokratike ne kete rreth Paulin Marku pritshmerive te qytetareve, qe ne fakt jane realizimi i premtimeve qe ka bere gjate fushates kryetari i ri i bashkise Fran Frrokaj, do ti pergjithet nje administrate e afte dhe profesioniste. Marku ka shtuar se ky ndryshim menaxhimi per bashkine do te jete i menjehershem dhe do ti referohet qe ne nisje sezonit turistik te ketij viti.

Kreu i demokrateve te lezhes e ka bere kete dalje publike per tu kerkuar administratave publike ne njesite aktuale vendore, qe te vijojne te jene ne sherbim te qytetareve duke u mundesuar atyre sherbimet e nevojshme edhe gjate kesaj periudhe tranzitore.

Lexoni dhe kete

REFORMA ZGJEDHORE, REAGON PËRSËRI ILIR META

Ndërsa publikoi një shkrim të BB-së që thoshte se nga kriza e COVID Shqipëria do …