Sunday , 17 January 2021

KRYETARJA E LSI, VIZITË NË ZONAT E PËRMBYTURA NË SHKODËR

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar këtë të marte një vizitë në Shkodër, ku ka takuar disa banorë të prekur nga përmbytjet e fundit, ndërkohë zhvilloi një bisedë edhe me kryebashkiaken Voltana Ademi.

Kjo e fundit u shpreh se dëmet janë të konsiderueshme dhe u ndal te shkarkimet.

Ndërsa Kryemadhi i ka propozuar Ademit të bashkëpunojnë për përballimin e kësaj situate, teksa ka shtuar se kostoja e dëmeve është zero në buxhetin e shtetit në krahasim me fitimet që merren nga shitja e energjisë së hidrocentralit.

Banorët kërkuan më shumë angazhim nga qeveria në këtë situatë.

Lexoni dhe kete

MEDIU: TË PËRGATITEMI SI OPOZITË QË TË KEMI PËRGJIGJET E PROBLEMEVE

Këshilli drejtues i grave Republikane, i përbërë nga pedagoge, avokate, biznesmene dhe studente, zhvilluan një …