Wednesday , 2 December 2020

KTHIMI I SHKODRANĖVE, SHUMĖ ZHURMĖ PĖR ASGJĖ

Me Vlllazninė pėrsėritet sėrish e njėjta histori si nė ēdo periudhė merkatoje. Sapo hapet ajo, nuk ka rėndėsi nėse ėshtė e verės apo e dimrit, nė media, nė rrjetet sociale dhe nė opinion, menjėherė dalin nė skenė emrat e futbollistėve shkodranė qė luajnė me ekipet e tjera si kandidatė tė mundshėm pėr tė ardhur tek Vllaznia. Kėshtu po ndodh edhe kėtė herė.Ditėt e fundit, po qarkullojnė lajme se Hamdi Salihi, Gilman Lika, Erjon Vucaj dhe Ansi Nikaj, gjatė merkatos sė janarit, mund tė vishen kuqeblu.

Fjalė qė bazohen tek forma jo e mirė qė po kalon golashėnuesi i njohur tek korēarėt apo tre mesfushorėt qė kanė pėrfunduar si rezerva tek Tirana. Megjithatė, nė kėtė mes nuk ka asgjė tė vėrtetė. Tė katėr kėta lojtarė janė nėn kontratė me ekipet e tyre dhe askush nuk ka diskutuar pėr veshjen  e tyre kuqeblu. Sigurisht qė janė gjėra pėr t’u diskutuar por ka edhe njė problem tjetėr. Edhe nėse ekziston mundėsia pėr tė ardhur nė Shkodėr kėta futbollistė, a kanė vendin gati sepse nė rradhė tė parė nuk dihet nėse hyjnė tė gjithė nė preferencat e stafit teknik dhe e dyta, nuk dihet nėse ka fonde nė dispozicion pėr pagesėn e tyre.

Pėr merkaton e Vllaznisė aktualisht ka vetėm fjalė dhe diskutime mediatike sepse realisht nuk ka asnjė lėvizje. Skuadra do tė rikthehet nesėr nė stėrvitje dhe trajneri Cungu e ka bėrė tė ditur se pėr momentin ėshtė i fokusuar tek puna me kontigjentin aktual tė futbollistėve me tė cilėt beson se mund tė arrihet objektivi qė skuadra ka kėtė sezon.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon tĆ« fitojĆ« nĆ« kampionat dhe tĆ« kryesojĆ« me meritĆ« renditjen edhe pas …