KUKEL, ASGJESOHEN 300 RENJE KANABIS NE MES MISRIT!

Nga puna e shrbimeve t Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u mor informacion n rrug operative se n fshatin Kukl, n Bushat, Shkodr, ka t mbjella me bim narkotike.Ku u ushtrua nj kontroll i befasishm dhe u b arrestimi n flagranc i shtetasit:ek Zhurina, 40 vje, banues n Shkoder.

Arrestimi i tij u b pasi n kopshtin e baness s tij u gjetn t kultivuara dhe u asgjesuan 300 bim narkotike t llojit Canabis Sattiva me gjatsi 50 – 70 cm.

Materialet i kaluan Prokuroris s rrethit gjyqsor Shkodr, pr vepren penale Kultivim i bimve narkotike, parashikuar nga Neni 284 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …