Kukesi- Vllaznia, live ne Radio Motiv!

Media Motiv ka ardhur kt t mkur me nj tjetr risi, transmetimin e plot t ndeshjes Kuksi- Vllaznia n valt e Radio Motiv me nj transmetim t drejtprdrejt nga Kuksi prmes gazetarit t mirnjohur Pirro Ruvina ndrkoh q n studion qendrore n Shkodr ka qen gazetari tjetr sportiv Gjergj Kola. Pr 90 minuta me rradh prmes linjs telefonike ka ardhur n valn 98.5 mhz gjith atmosfera e ndeshjes q po luhej n stadiumin Zeqir Ymeri.

Nuk kan munguar as prononcimet e drejtprdrejta t disa prej drejtuesve t Vllaznis n pushimin e ndeshjes duke e br edhe m t kndshm kt transmetim t drejtprdrejt. N kt mnyr, pas emisionit m t ri n Radio Motiv, ai Infosport q transmetohet do t hn nga ora 11.00 deri n 12.30, transmetimi I plot I ndeshjes s kups nga Kuksi, ka qen nj tjetr risi e ksaj media, por jo e fundit.

Departamenti I sportit pran Media Motiv ka ndr mend q shum shpejt t jet pran teleshikuesve dhe dgjuesve t saj me t tjera surpriza. Nse pak dit m par n ekranin e televizionit Rozafa, u transmetua e plot ndeshja e kampionatit t minifutbollit, n mes Vllaznis dhe Tirans, n ditt n vijim besojm se do ket t tjera transmetime edhe t ndeshjeve n sporte t tjera, pr t treguar se ashtu si gjithmon, edhe tani Media Motiv do jet pran ndjeksve t saj edhe pr t promovuar disa sporte q nuk e kan vmendjen e duhur.

Lexoni dhe kete

LOJTARËT E VLLAZNISË NË QENDËR TË MERKATOS

Pezullimi për momentin i procesit të Ankandit të Klubit të Futbollit Vllaznia, duket se ka …