Monday , 25 October 2021

KUMBARO: DENOI SHKATERRIMIN E PLLKES NE KALANE E LEZHES

Askush nuk guxon te veje dore mbi kalane e lezhes. Ky ka qene qendrimi I Ministres se Kulturs Mirela Kumbaro .Ndrsa dnoi aktin, ajo shtoi se pr kt kala jan hedhur 35 mij euro pr t riparuar dmet e shkaktuara nga dora e njeriut.N fund Kumbaro shprehu vendosmrin e institucionit q drejton pr mbrojtjen e cdo monumenti kulturor, por nuk u prgjigj nse pllaka do t kthehej apo jo n muret e kalas.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, 20 VIKTIMA NË 2 VITET E FUNDIT TË TRAFIKIMIT TË QËNIEVE NJERËZORE

Trafikimi i qënieve njerëzore vijon të jetë një fenomen shumë i përhapur në shoqërinë shqiptare. …