Sunday , 25 October 2020

KUPA “HAJROLLAH LEKAJ” NE SHKODER

Ka perfunduar pas nje muaji kupa “Hajrollah Lekaj” e zhvilluar ne nderim te ish-mbrojtesit te njohur te Vllaznise se viteve 60-70, i cili eshte ndare nga jeta me 7 Janar 2015, ne moshen 72-vjecare. Kupa “Hajrollah Lekaj” u organizua nga Zyra Rajonale e Federates Shqiptare te Futbollit ne Shkoder, me drejtues Hysen Zmijanin dhe moren pjese ekipet e grupmoshave te ndryshme te qytetit te Shkodres.

Paraditen e kesaj te Shtune u zhvilluan dy finalet e grupmoshave U-9 dhe U-15, ku fitues u shpallen perkatesisht per U-9 ekipi Shkodra, ndersa per U-15 ekipi i Vllaznise. Per ekipet fituese dhe lojtaret me te mire u shperndane cmime dhe kupa nga te afermit dhe miqte e Hajrollah Lekes.

Nderkohe, te dielen do te zhvillohet finalja e kupes “Sabah Bizi”, ne nderim te nje tjeter figure te madhe te futbollit shkodran dhe atij shqiptar.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKĂ‹N, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISĂ‹

Suad Lici nuk Ă«shtĂ« mĂ« administrator i VllaznisĂ«. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …