Sunday , 25 October 2020

KUPA SABAH BIZI SHPALL FITUESIT E SAJ

Pas kups Hajrullah Lekaj q u zhvillua dje, sot ka qen rradha e kups Sabah Bizi pr t shpallur fituesit e saj. E zhvilluar n tre grupmosha, at U-11, U-13 dhe U-17, kjo kup u kurorzua edhe me ndeshjet finale ku natyrisht q fitues jan shpallur ekipet m t prgatitura. Emocionuese padyshim q ka qen ceremonia e dorzimit t kups, ku i pranishm ka qen edhe vet protagonisti i ksaj kupe, mjeshtri Sabah Bizi, i shoqruar nga familjart e tij. T pranishm kan qen edhe emra t tjer t njohur t futbollit shkodran si Rauf anga, Ismet Hoxha, Edi Martini e Elvin Beqiri t cilt kan dorzuar kupat, diploma dhe dhuratat prkatse. Organizatort kan vlersuar edhe tre futbollistt m t mir sipas grupmoshave q ishin Tomas Kiri, Rejan Alivoda dhe Jozef Toma. Ndrkoh, ekipi fitues i kategoris U-11 nuk sht shpallur pr nj parregullsi n zhvillimin e finales ndrsa fitues i kups pr U-13 ka qen ekipi i Shkodrs kurse ekipi fitues i kategoris U-17 ka qen ai i Vllaznis, kup q e ka dhn vet mjeshtri Sabah Bizi. Ky i fundit n prononcimin e tij pr mediat, sht shprehur shum i knaqur me nj organizim t till….

Ndrkoh, organizatori i ksaj Hysen Zmijani, shprehet i lumtur q nderoi nj nga idhujt e tij si futbollist….

Dje u nderua Hajrullah Lekaj, sot Sabah Bizi, nesr mund t jet dikush. Kjo sht ajo q ka rndsi. T nderojm ata q na bn t ndihemi krenar me ta, ata q nderuan Vllaznin dhe Shkodrn n vite.

Lexoni dhe kete

SUAD LICI IKËN, BENJAMIN NAKU ADMINISTRORI I RI I VLLAZNISË

Suad Lici nuk është më administrator i Vllaznisë. Largimi i tij nga drejtimi i klubit …