Friday , 23 October 2020

KUPA U-17: VLLAZNIA NĖ 1/2 E FINALES NDAJ SKĖNDERBEUT

Ekipi U-17 i Akademisė Vllaznia ka fituar tė drejtėn pėr tė luajtur nė gjysmėfinale tė Kupės sė Shqipėrisė. Kėtė tė drejtė e ka fituar pasi nė turin ēerekfinal tė kėtij kompeticioni ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Internacional ku golin shumė tė rėndėsishėm tė kėtij takimi e ka shėnuar futbollisti Kulla. Ndėrkohė, nė bazė tė shortit tė hedhur nė ambjentet e Federatės Shqiptare tė Futbollit, nė gjysmėfinale, ekipi shkodran do tė ketė pėrballė atė tė Skėnderbeut tė Korēės. Ndeshja do tė luhet paraditen e sė shtunės nė kompleksin sportiv tė Kamzės. Kuptohet qė objektivi i kuqebluve tė drejtuar nga trajnerėt Neziri e Lika, ėshtė kalimi nė finale.

Natyrisht qė nuk do tė jetė e lehtė sepse edhe korēarėt do kėrkojnė tė njėjtėn gjė megjithatė besimi tek Vllaznia ėshtė mė i madh. Kjo nisur edhe nga kontigjenti shumė i mirė i futbollistėve qė janė nė pėrbėrje tė saj. Jo mė kot, ata janė nė vend tė parė edhe nė kampionat dhe do tė luftojnė edhe nė fazėn e dytė pėr ta mbajtur atė vend dhe pėr t’u shpallur kampionė tė vendit. Nėse do ta fitonte edhe Kupėn, do tė ishte diēka shumė e bukur por mundėsitė pėr ta bėrė kėtė gjė ekzistojnė. E ndėrsa ekipi U-17 ka dalė nė gjysmėfinale tė Kupės, e njėjta gjė nuk ka ndodhur me 19 vjeēarėt. Ata pėrballė Tiranės janė ndarė nė barazim 2-2 dhe me 11-metėrsha kanė humbur 5-3 duke bėrė qė tė mos e vazhdojnė mė rrugėn drejt fitimit tė kėtij trofeu.

Akademia Vllaznia natyrisht qė punėn e ka tė fokusuar tek nxjerrja e elementit cilėsor pėr ekipin e parė por nga ana tjetėr, edhe nė kampionat kėrkojnė fitimin e trofeve nė mėnyrė qė pjestarėt e kėtyre ekipeve tė mėsohen qė nė kėtė moshė me to dhe kjo padyshim qė do tė ishte njė plus mė tepėr nė karrierėn e tyre.

Lexoni dhe kete

BELISHA: VLLAZNINƋ E SHOH PƋR MESIN E TABELƋS SƋ RENDITJES

16 blerje dhe shumĆ« entuziasĆ«m, por Vllaznia duhet tĆ« qĆ«ndrojĆ« me kĆ«mbĆ« nĆ« tokĆ«. Ish- …