KUPA U-18/ ZMIJANI: PARTIZANI I VËSHTIRË PO LUAJMË PËR FITORE

Paraditen e së shtunës në Kamëz do të luhet ndeshja shumë interesante e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët në mes Partizanit dhe Vllaznisë. Trajneri i kësaj të fundit, Luan Zmijani, në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet optimist se pavarësisht nivelit të kundërshtarit, objektivi i ekipit shkodran do jetë fitorja e kësaj ndeshje.

Ndërkohë, i pyetur nëse synimi i ekipit që ai drejton është fitorja e këtij trofeu, Zmijani përgjigjet.

Përveç Vllaznisë U-19, nesër luan edhe ajo U-17 e cila në fakt ka një përballje disi më të lehtë sepse do të luajë ndaj Kukësit dhe natyrisht që edhe objektivi i saj do të jetë fitorja dhe kalimi në gjysmëfinale.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA SHQYRTON KANDIDATURAT PËR POSTET DREJTUESE

Tek Vllaznia mesditën e së premtes është mbyllur faza e dorëzimit të aplikimeve për pozicionet …