Saturday , 28 March 2020

“KUR T’MBET DOPJOGJASHTA”

Nën moton “Kur t’ mbet dopjogjashta” këtë të premte kanë startuar aktivitetet për karnavalet në Bashkinë Shkodër. Edhe këtë vit në fokus ishin karikatura që godisnin fenomenet negative e kryesisht qeverinë Rama. Ky është një vit që përkon me 159 vjetorin karnival në Shkodër.

Programi i karnavaleve do të organizohet edhe të shtunën dhe të dielën, ku nesër do të jete edhe spektakli i djegies së dordolecit.

Lexoni dhe kete

KORONAVIRUSI, LEZHJANET INJOROJNE RREZIKUN

Edhe pse janë identifikuar disa raste në Lezhë, qytetaret duket se e kanë harruar coronavirusin. …