KUSH DO JETE KANDIDATI SOCIALISTE PER SHKODREN NE ZGJEDHJET E 2019-es ?

Nuk ka një vendim dhe cdo gjë duhet të ja lëjme kohës, shprehet kështu Zëvëndës Kryeministrja Senida Mesi nëse do jetë ajo kandidate e PS-së për kryebashkiake e Shkodrës në zgjedhjet e ardhëshme lokale që mbahen vitin e ardhëshme.

Mesi gjatë emisionit u ndal edhe tek plani I përgjithshëm vendor I Shkodër ku u shpreh se ka ngecje proceduriale.

Mesi nuk e mohoi dëshirën për të qenë pjesë e garës, por as nuk pohoi se do jetë kandidate. Deklarata këto që u bënë gjatë emisioni “Autochthonous” në Tv Rozafa.

Lexoni dhe kete

DEPUTETJA E PD: PO SHIHET MUNDESIA E BOJKOTIT TE PARLAMENTIT

Deputetja e PD-së Lindita Metaliaj sqaroi mbledhjen e kryesisë së PD-së ku është hedhur ideja …