Thursday , 15 April 2021

“KUSHTETUESJA” SHQYRTON KËRKESËN E PR PËR NDALIMIN E GRUMBULLIMEVE

Gjykata Kushtetuese ka shqyrtuar këtë të marte kërkesën e Partisë Republikane, në lidhje me kundërshtimin e vendimit për ndalimin e grumbullimeve mbi 10 veta për fushatë zgjedhore, në kuadër të masave anti-covid.

Në kërkesën e saj PR e ka cilësuar këtë vendim të padrejtë dhe se shkaktonte pabarazi.

Në një prononcim për mediat, kreu i PR-së, Fatmir Mediu, deklaroi se ky është një vendim anti-kushtetues. Sipas tij, Rama tenton që të krijojë karantinë për opozitën.

Mediu vlerësoi punën e bërë nga përfaqësuesit juridik të PR për padinë që kanë paraqitur në Gjykatën Kushtetuese.

Lexoni dhe kete

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu …