Saturday , 24 October 2020

KUVENDI KOMBETAR I PARTISE DEMOKRATIKE

Në fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike të mbajtur këtë të shtunë, kryedemokrati Lulzim Basha, ftoi kritikët të bëhen pjesë e PD. Basha tha se në partinë demokratike bëhen zgjedhje të vërteta dhe në muajt e ardhshëm kjo parti do vendosë një standart të ri për politikën shqiptare. Çdokush mund të kontribuojë për partinë demokratike theksoi ai.

Sipas Bashës, Partia Demokratike nuk ka qenë asnjëherë më shumë nën sulm sesa sot, prandaj i fton të gjithë që të bëhen pjesë e saj.

Lexoni dhe kete

BUXHETI I VITIT 2021, PD AKUZA NDAJ RAMËS

Partia Demokratike ka reaguar edhe për buxhetin e vitit 2021, ku akuzohet se ka në …