Monday , 26 October 2020

Laç, aksident me vdekje

Superstrada Lezhe – Tirane vazhdon te marre jete njerezore. Viktima e radhe e shenua ne segmentin e Laçit. Nje person rreth 50-vjeç humbi jeten pasi u perplas nga nje automjet ne rrugen qe lidh Laçin me superstraden Lezhe-Tirane.Viktima I ketij aksidenti akoma akoma nuk eshte identifikuar.Ai u perplas nga nje automjet tip “JEPP” me targa AA 228 HV qe drejtohej nga Admir Ruçi, 24-vjeç, nga Laçi.

Viktima ka qene duke kaluara nga njeri kah i rruges ne tjetrin kur eshte perplasur nga automjeti.Goditja ka qene e forte duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme 50-vjeçarit, ndersa drejtuesi i mjetit eshte shoqeruar menjehere ne polici i cili po merret ne pyetje rreth ngjarjes.

Nga te dhenat e para eshte bere e ditur se shkak per aksidentin eshte bere erresira ne rruge si dhe pakujdesia e viktimes, i cili i ka nderprere rrugen automjetit qe drejtohej nga 24-vjeçari Ruçi.Viktima e aksidentit eshte derguar ne morgun e spitalit Rajonal te Lezhes, ndersa policia ka bere te ditur se ende nuk eshte bere i mundur identiti i viktimes pasi nuk i eshte gjetur asnje mjet identifikimi me vete.

 

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …