Wednesday , 12 August 2020

LAÇAJ: JA DISA PREJ RESTAURIMEVE NE OBJEKTET HISTORIKE

Pervec premtimit per restaurimin e Ures se Mesit, drejtoresha e DRKK-se Shkoder, Majlinda Lacaj, ne nje interviste per Tv Rozafa, beri te ditur se jane ndermarre nje sere projektesh restauruese persa i perket objekteve kryesore dhe qe kane paraqitur emergjence ne strukturat e tyre per restaurim. Lacaj permendi disa nga objektet, ne te cilat eshte nderhyre.

Nderkohe, e pyetur per numrin e vizitoreve prane objekteve historike, Lacaj tha se Kalaja e Rozafes nga Janari deri ne gjysmen e Shtatorit ka arritur shifren e 32 mije vizitoreve.

Ne fund, Lacaj shtoi se bashkepunimet per restaurimet e objekteve historike behen vetem me Ministrine e Kultures, nderkohe qe me Bashkine Shkoder nuk ka pasur bashkepunime ne te tilla nisma.

Lexoni dhe kete

BECI: SITUATA ME COVID-19 NĂ‹ SHKODĂ‹R Ă‹SHTĂ‹ PROBLEMATIKE

Situata nĂ« ShkodĂ«r Ă«shtĂ« problematike nga Covid-19, teksa Ă«shtĂ« rrethi i dytĂ« mĂ« i prekur …